Büyü Yapımında Kullanılan Çizim ve Teknikler Nelerdir


Büyü yapımında kullanılan birçok malzeme vardır. Ölü ve canlı insan parçaları, hayvan parçaları yanında, tütsüler, ruhlar ve cinler vardır. Bunun dışında bir de büyü yapımında kullanılan çizim ve teknikler nelerdir sorusu birçok kişi tarafından sorulmaktadır. Büyü yapımı oldukça meşakkatli, bilgi ve tecrübe gerektiren, dikkat edilmesi gereken bir konudur. Kullanılacak malzemeleri kullanmayı bilmeyen yada çizim ve teknikleri bilmeyen kişiler asla büyü yapımında rol almamalıdır.

Büyü yapımında çoğu zaman evrensel çizgiler kullanılır.

  • Öz ruh yani Tin daire şeklindedir.
  • Yarım daire yani hilal daire ruhu yani bedenlenmiş olanı temsil etmektedir.
  • Bedeni yani yaşayan canlıyı artı işareti temsil ederken ters üçgen dişi, düz üçgen ise erkeği temsil etmektedir.

Büyü yapımında kullanılan çizimler ezoterik bilgilerde karşımıza bu şekilde çıkarken büyü teknikleri de bu çizimlere göre farklılık gösterir. Büyülerde genellikle İbranice ve Süryanice kullanılır. Özellikle ebced hesaplaması yapılırken Arap alfabesi yerine Süryanice ve İbranice alfabesi daha ön plana çıkar.

Büyü yapımında kullanılan bir başka teknik ise muska ve tılsımlardır. Çok eski zamanlardan günümüze kadar gelen muska ve tılsımlar, bazı simgesel şekillerden, sözcük ve cümlelerden, taşlardan, eşyalardan yararlanılarak yapılmıştır. Muska ve tılsım teknikleri sayesinde kişiler kaderlerini yenebileceklerini, büyülerden korunabileceklerini, başlarına gelebilecek kötü olayları def etmeyi düşünmüşlerdir.

Kullanılan bir başka teknik ise huruf, rakamlar ve cifrdir. Bu teknik batıdaki adıyla numeroloji, evrendeki hiçbir şeyin raslantı olmadığını, hepsinin sayısal bir düzenlilik içinde meydana geldiğini savunur. Buna göre yapılan çalışmalar sayesinde evrende olan birçok gizli yasa ve ilkeleri keşfedilir. Ancak tüm bunlar bir rakamsal kurgu içinde oluşur.

Büyü yapımında kullanılan çizim ve teknikler hakkında daha geniş bilgi almak için metafizik uzmanı, medyum astrolog Zeynel Eroğlu ile görüşerek kafanızdaki sorulara cevap bulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Büyü Yıldızname Yıldızlar Arasında Bir İlişki Var Mı başlıklı makalemizde aşk büyüsü, barışma duası ve büyü hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 19 Nisan 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Medyum Zeynel Eroğlu | Fal ve Büyü, Aşk Büyüsü, Büzü bozma
Medyum.web.tr sitesinde bulunan her türlü içerik ve görsel malzeme yazılı izin olmadan alıntı olduğu belirtilse bile kullanılamaz, yayınlamaz ve başka bir forma sokulamaz. © 2013 Tüm hakları saklıdır.
İletişim
Zeynel Eroglu Metafizik & Havas ve Astroloji Danışmanlık Hizmetleri. Adres:: Barış mah. İzmir cad. No: 26 D: 3 Beylikdüzü İstanbul
Kurumsal Numaralarımız
GSM:0533 594 25 77
TEL:0212 594 25 77
E-Mail: zeyneleroglu@gmail.com