Nazar Boncuğu Nazardan Korur Mu


NAZAR BONCUĞU NAZARDAN KORUR MU ?

Nazar boncuğunu açıklamadan önce nazar ne olduğunu açıklamak daha doğru olacaktır. Nazar bilimsel olarak zihinde oluşan yoğun dalgaların göz aracılığı ile karşı tarafa etki etmesidir. Nazar dediğimiz kavrama bütün dünya inanmaktadır. Nazar değmesinden insanlar korktukları için çeşitli yöntemlerle korunmaya çalışmışlardır.

İnsanların nazardan korunmak için kullandıkları en yaygın yöntemleri söyleyecek olursak , ilk sırada kur an da geçen felak ve nas sureleri gelmektedir. Nazar değer kişi bunları okursa nazarın etkisini yok eder ve ya etkisini büyük oranda düşürür.  Hatta insanlar korunmak için cevşen takarlar , çoğu kişinin üzerinde sıklıkla görürüz. Bir diğer yöntem ise tütsülerdir, nazar ve negatif enerjiden  kurtulmak için en çok kullanılan bitki üzerlik tohumu ve çörek otu dur. Kişiler nazar ve ya negatif enerjinin olduğuna inandığı her ortama bu tütsüleri yakabilirler , bu tütsüler yakıldığında dualar eşliğinde ortamın her köşesi dolaşılır ve dualanır. Böylece negatif enerji dağıtılmış olur ve kişi rahatlar . bir diğer yöntem ise nazar boncuğudur. Nazar boncuğunun nazardan koruduğu düşünülmektedir, gözden gelen o zihinsel dalgayı mavi rengin dağıttığı ileri sürülmektedir. Bu yüzden insanların sıklıkla mavi nazar boncuğu taktığını görürüz. Özellikle bebeklerin üzerine takılır, çünkü en çok bebeklere nazar değmektedir. Her ne kadar ülkemizde bu sıkça kullanılsa da pek etkili olduğunu söylenemez.  Nazar boncuğu takan bebeklere de nazar değiyor ve bunu anlayan kişiler biliyorsa eğer dua okumaya başlıyor, bu da nazar boncuğunun pek etkili olmadığının kanıtıdır.

İnsanlar her ne kadar nazar boncuğunun etkili olduğuna inansa da bir o kadar etkisiz olduğuna inanan kısım da vardır. Mavi rengin rahatlattığı ve ortama ferahlık verdiği düşünülmektedir.  Bu yüzden insanlar nazar boncuğunun nazarı önlediğine inanmasalar dahi mavi rengin huzur ve ferahlık vermesinden dolayı tercih ettikleri de doğrudur. Kişilerin nazardan korunmak için tercih edeceği seçenekler mevcuttur fakat nazar boncuğu nazarı engeller mi dersek , buna cevap elbette hayır olacaktır. Nazar boncuğu kişiyi nazardan asla koruyamaz. Bunu bilerek diğer yöntemler tercih edilmelidir.

Medyum & Metafizik Uzmanı Zeynel Eroglu
Bana ulaşabileceğiniz Adresler:
Cep & Whatsap No: 0533 594 25 77
Ofis Tel: 0212 594 25 77
Adres : Barış mah. İzmir cad. No: 26 D: 3 Beylikdüzü İstanbul
E-Mail: zeyneleroglu@gmail.com
Web: www.zeyneleroglu.com.tr
Web: www.medyumca.com

 

Bir önceki yazımız olan Nazar Nasıl Geçer başlıklı makalemizde aşk büyüsü, barışma duası ve büyü hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 14 Nisan 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Medyum Zeynel Eroğlu | Fal ve Büyü, Aşk Büyüsü, Büzü bozma
Medyum.web.tr sitesinde bulunan her türlü içerik ve görsel malzeme yazılı izin olmadan alıntı olduğu belirtilse bile kullanılamaz, yayınlamaz ve başka bir forma sokulamaz. © 2013 Tüm hakları saklıdır.
İletişim
Zeynel Eroglu Metafizik & Havas ve Astroloji Danışmanlık Hizmetleri. Adres:: Barış mah. İzmir cad. No: 26 D: 3 Beylikdüzü İstanbul
Kurumsal Numaralarımız
GSM:0533 594 25 77
TEL:0212 594 25 77
E-Mail: zeyneleroglu@gmail.com

SEO : Seocu.kim | Medyumsepeti.com