NATAL (DOĞUM)


indir (1) NATAL (DOĞUM)Güneş Horoskopu (Solar Return Chart) ; Her yıl doğum gününde Güneş’in doğum haritasındaki (natal) Güneş pozisyonunda olduğu için hazırlanmakta olan yeni bir doğum haritasıdır. örnek olarak, kişi doğduğunda Güneş 28° Balık burcunda olsun. Ertesi yıl Güneş aynı noktaya doğum saatinden değişik bir zamanda gelecektir.

Bunun nedeni Güneş’in aynı sürat ile hareket etmemesidir. Bu nedenden dolayı, şayet Güneş doğum noktasına değişik bir sürede ulaşıyorsa hazırlanacak Yıllık Güneş Haritası için yeni saat kullanılacaktır.

Güneş Dönüşü Haritası hazırlanırken yaşanan yıl adına kişi nerede bulunuyorsa koordinat şekilde burası alınır. mesela, kişi Ankara’da doğmuş lakin istanbul’a taşınmışsa haritada yer şekilde istanbul koordinatları alınacaktır.

Güneş Dönüşü Haritası Nerede Kullanılır ?

Gezegen transitleri ve Progres’ler ati yorumunda ne kadar işleve sahip ve yararlı iseler, Güneş Haritası da sene boyunca bizi nelerin beklediğini analiz etmekte faydalı olur. Bize bütün sene arasında hangi etkiler ve çekimler altında bulunacağımızı gösterir. Astrolojide Güneş dönüşünde kurulan yeni haritada gezegenin yerleşmiş olacağı eve büyük bir dikkat harcanır. Bu yerleşim bize istikbal yıl içinde başlıca etkinliğimizin hangi hayat sahası arasında olacağını gösterir

Güneş Dönüşü Haritasının işlevsel fonksiyonları içinde Yükselen Burç (YB) ile Başucu (m.) noktasının yerleştiği burçların da mühim katkısı bulunur. Güneş’in yerleştiği ev, fonksiyonel yaşam bölgesini gösterirken, Yükselen burç hangi arayışlar içinde olacağımızı, Başucu noktası da nereye yönleneceğimizi işaret eder.

mesela, Yükselen Boğa burcunda ise kendimizi güvene almak için girişimlerde bulunacağımızı, Kova burcunda ise toplumsal çalışmalar adına cazibe duyacağımızı, Akrep burcunda ise yine yapılanma ve arayışların ön planda olacağını gösterir.

Ay Dönüşü Horoskopu Nedir ?

images (4) NATAL (DOĞUM)Güneş adına hazırlanan Dönüş haritasında uygulanan metod Ay için yapılarak, gezegenin doğumda olduğu noktaya daha sonraki bir transit tarihinde geleceği tarih ve saat için yeni bir harita hazırlanıyor. Bu durumda Ay doğum tarihinden başka bir gün içinde doğum haritasındaki noktaya gelecektir. Bu tarih ve saat için kurulacak yeni haritaya “ Ay Dönüş Horoskopu” adı verilmektedir.
Ay, normal olarak bir devrini 27.5 günde tamamlar ve doğumdaki Ay ile kavuşumu her ay ayrıcalıklı günlere ve saatlere rastlar. Bu halde her ay farklı bir Ay Dönüşü haritası ortaya çıkar.
Ay Dönüşü Horoskopu, o dönem arasında duygusal olarak hangi hayat alanlarımızın etkileneceğini gösterir. Ay’ın yaptığı görünümler (Bakış açıları) incelenerek duygularımızın nasıl gelişecek yahut yönlenecekleri bulunur. Verilen bir tarih için duygusal enerjimizin odaklanacağı alanlar, romantik hayat adına müspet ve olumsuz zamanlar, yeni girişimler adına müspet süre, meditasyon, dinlenme ya da eğlence zamanları Ay’ın dönüş haritasından hesaplanabilir.
Ay`ın ilerletme Haritası
Doğumdaki Ay için 1 gün için 1 sene hesabı ile bulunan konumla Ay`ın incelenmesi bize duygularımızın gelişme göstermesi meselesinde bilgiler verir. Bu halde Ay 27.5 yılda bir tur tamamlayarak doğum zamanındaki yerine gelecektir. Yaklaşık 13.5 yaş ergenlik dönemidir ve ilerletilen Ay ile Doğumdaki Ay karşıt olmuştur. Duyguların en karmaşık olduğunu dönemdir. ikinci karşıt durum 41 yaşında olur. Bu çağda de insan bazı şeylerin geçtiğini ve yeni bir çağın başladığını zorda olsa kabul etmeye başlar. Ay astroloji`de genel şekilde tetik gezegenidir ve gerek Dönüş haritasında gerek ilerletme haritasında oluşturacağı bakış açıları dikkatlice incelenmelidir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Eklenme Tarihi: 11 Nisan 2016

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Medyum Zeynel Eroğlu | Fal ve Büyü, Aşk Büyüsü, Büzü bozma
Medyum.web.tr sitesinde bulunan her türlü içerik ve görsel malzeme yazılı izin olmadan alıntı olduğu belirtilse bile kullanılamaz, yayınlamaz ve başka bir forma sokulamaz. © 2013 Tüm hakları saklıdır.
İletişim
Zeynel Eroglu Metafizik & Havas ve Astroloji Danışmanlık Hizmetleri. Adres:: Barış mah. İzmir cad. No: 26 D: 3 Beylikdüzü İstanbul
Kurumsal Numaralarımız
GSM:0533 594 25 77
TEL:0212 594 25 77
E-Mail: [email protected]