Tütsü Yakmak


 Tütsü YakmakBütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de tüt yakmak oldukça fazla kullanılan bir ritüeldir. Bu tütsülerin çeşitleri, yakılacak ortama ve kişiye göre farklılıklar gösterir. Tütsü yakmak, birçok insana göre bulunulan ortama cin getirdiği inancındadır. Bunu tam aksini düşünenler de vardır. Göz değmesi, nazar değmesi, evdeki huzurun kalıcılığı veya oluşması için yakanlar da vardır. Büyü için de kullanılmaktadır. Fakat tek başına kullanıldığında etkili olmaz. Tütsü yakmak hemen hemen her toplumda görülen bir gelenektir. Sadece amaçlar farklılık gösterebilir. Bu durum, aynı ülkede yaşayan insanlar için de böyledir. Kişinin hangi amaçla tütsü yaktığı değişiklik gösterir. Kimi nazardan korunmak için, kimi güzel koku verdiği için kimi de büyü için kullanır.

Bir önceki yazımız olan Nazar Olduğu Nasıl Anlaşılır? başlıklı makalemizde nazar belirtileri, nazar değmesi nasıl belli olur ve nazar nasıl anlaşılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş Facebook Twitter Google+

Etiketler: , , , ,
Eklenme Tarihi: 27 Mart 2017

Facebook Yorumları

Konu hakkında yorumunuzu yazın

Medyum Zeynel Eroğlu | Fal ve Büyü, Aşk Büyüsü, Büzü bozma
Medyum.web.tr sitesinde bulunan her türlü içerik ve görsel malzeme yazılı izin olmadan alıntı olduğu belirtilse bile kullanılamaz, yayınlamaz ve başka bir forma sokulamaz. © 2013 Tüm hakları saklıdır.
İletişim
Zeynel Eroglu Metafizik & Havas ve Astroloji Danışmanlık Hizmetleri. Adres:: Barış mah. İzmir cad. No: 26 D: 3 Beylikdüzü İstanbul
Kurumsal Numaralarımız
GSM:0533 594 25 77
TEL:0212 594 25 77
E-Mail: [email protected]